Clash of Clans Hakkında;

Clash of clans (Türkçe: klanlar çatışması), helsinki, finlandiya merkezli oyun şirketi supercell tarafından yapılmış olan çok oyunculu, reel zamanlı, freemium, çevrim içi strateji oyunu. Clash of clans oyununda, oyuncular saldırganlara karşı kendi köylerini korumak için çeşitli müdafaa mekanizmaları inşa ederken, hem de saldırma amacıyla da asker üretirler. Oyuncular, en fazlaca 50’şer kişilik gruplardan oluşan klanlara katılabilir, camia olarak ve klanların kendi içlerinde çevrim içi sohbet ederek, klan üyeleri birbirlerinin kalelerine asker gönderebilirler.

İlerleme için lüzumlu materyallerden en önemlisi olan yeşil taş alımı kredi kartıyla veya oyuncunun kendini geliştirmesi ve istenilen dereceleri yapmasının yanı sıra, köyün bulunmuş olduğu alandaki çalı, ot ve ağaçlar toplandığı esnada da kazanılabilmektedir. ödeme özelliği ile oyun ios platformunda en fazla kazananlar listesine girmiştir. 2013 yılının ilk yarısında, şirket satışlardan yaklaşık olarak günde 2.4 milyon dolar gelir elde etmiştir. Clash of clans, ios platformunda, 2012 senesi aralık ayında en fazlaca indirilen 5 uygulama içinde yerini almıştır.oyunun bu başarıyı kazanmasındaki asıl neden ise, tekli ve çoklu oyunların birleştirilmiş olmasının yanı sıra eşli olarak oynanması olarak gösterilmektedir.

  • Android platformunda ise ilk defa, 3 eylül 2013 tarihinde kanada ve finlandiya’da oynanmaya başlandı. yedi gün süreyle kanada ve finlandiya’da beta sürümü yayınlandıktan sonra, 7 ekim 2013 tarihinde play store’da yerini aldı ve uluslararası platformda yayılmaya başladı. böylelikle 2013 senesinden bu zamana kadar gelen sürede Play Store platformunda en çok indirilen oyunlar arasında zirveye doğru çıkışla oyun severlerin kalbine taht kurdu…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir